• Gra Kubb Szachy Wikingów LONDERO

Symbol: L16410
229.90
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Waga 7.2 kg
Zostaw telefon

Gra Kubb Szachy Wikingów LONDERO jest grą imprezową, w której bierze udział na świeżym powietrzu od 2 do 12 osób. Każdy może do niej dołączyć, zarówno młodzi jak i starsi. Kubb ma bardzo długą tradycję, obecnie jest niezwykle popularna w Szwecji, szczególnie na wyspie Gotlandia. Od 1995 roku organizowane są Mistrzostwa Świata w Kubb na Rone IP, w 2004 roku w zawodach brało udział aż 168 drużyn (6-osobowych), z 8 krajów, mieszanych męskich i damskich, wiek członków drużyn mieścił się w przedziale od 8 do 85 lat. Gra wykonana jest przez znaną włoską firmę Lucio Londero specjalizującą się w drewnianych produktach. Kubb to świetna zabawa dla rodziny i przyjaciół!

Zasady gry KUBB:

Gra się na boisku o wymiarach 5 x 8 metrów lub 5 x 10, rozmiar może być mniejszy lub większy w zależności od umiejętności graczy, boisko powinno być dość gładkie i płaskie, zazwyczaj gramy na trawie, ale żwir, płaski kamień lub śnieg również się nadają.

W grze uczestniczą dwie 2-6 osobowe drużyny(najlepiej po 6 osób), Przy pomocy 4 palików wyznacza się prostokątne pole o wymiarach 5 x 8 do 5 x 10 metrów. Drużyny ustawiają się przy krótszych bokach boiska. Boki te stanowią linię bazową drużyny - rzuty wykonuje się zza tej linii. Na liniach bazowych ustawia się również po 5 kubb'ów. Na środku pola ustawia się króla.

Celem gry jest przewrócenie przy pomocy pałek wszystkich kubb'ów przeciwnika, a następnie króla. Przypadkowe przewrócenie króla w ciągu gry oznacza przegraną drużyny, której się to zdarzyło. Drużynie rozpoczynającej grę „A" rozdaje się 6 kijków. W przypadku drużyn 6-osobowych każdy otrzymuje po jednym kijku i wykonuje tylko jeden rzut w kolejce.

Z krótszego boku boiska, zza linii bazowej, należy rzucać w kubby (klocki) stojące na linii bazowej przeciwnika, starając się je przewrócić. Drużyna, która nie rzuca musi stanąć 2 metry za swoją linią bazową. Gracze drużyny rzucającej kolei starają się oni strącić kubb'y drużyny przeciwnej (B) rzucając pałkami ze swojej linii bazowej. Gdy drużyna A wykona 6 rzutów, drużyna B przerzuca strącone kubb'y na pole drużyny A. Tam są one ustawiane w miejscu gdzie upadną. Jeżeli klocki nie znalazły się w polu, przysługuje jeszcze jedna próba. Jeżeli i ta się nie powiedzie, to drużyna A może ustawić te kubb'y na swoim polu gdzie chce - najczęściej tak by było trudno w nie trafić przeciwnikom - nie można ustawiać bliżej niż długość 1 kijka od innych figur np. króla.

Teraz drużyna B wykonuje 6 rzutów kijkami. Musi ona najpierw przewrócić kubb'y, które zostały przerzucone na drugą stronę. Później może starać się przewrócić "pierwotne" kubb'y. Jeżeli drużyna B nie przewróci wszystkich kubbów, które zostały przerzucone, to drużyna A może podejść i stanąć w tej samej linii na której stoi ocalały kuub i rzucać stamtąd. Po zakończeniu kolejki drużyna A przerzuca znów przewrócone kubb'y na stronę drużyny B, w ten sam sposób co wcześniej. Gra toczy się do momentu strącenia wszystkich kubb'ów na polu przeciwnika - wtedy można przewracać króla. Wygrywa ta drużyna której się to uda. Mecz gra się do dwóch wygranych rund, zmieniając strony boiska.

Parametry:

  • Gra przeznaczona dla 2 do 12 graczy
  • Klocki z naturalnego drewna bukowego, nielakierowane
  • Pokrowiec z uchwytem w komplecie (kolor pokrowca może się różnić od tego na zdjęciu)
  • Gra nie powinna być używana w deszczu
  • Waga zestawu: ok. 9,2 kg
  • Deklaracja zgodności CE

Zestaw zawiera:

  • Figurkę króla 7 x 7 x 30 (wysokość) cm
  • 10 drewnianych klocków (Kubbs) 6 x 6 x 15 (wysokość) cm
  • 6 sztuk kijków do rzucania 4 (średnica) x 30 (wysokość) cm
  • 4 kołki do zaznaczenia pola 2 x 2 x 34 (wysokość) cm
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie